• Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

• Koordinátor: Mgr. Filip Pospiš

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) je komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote. Veríme, že každý mladý človek má potenciál uspieť a príležitosti na dobré vzdelanie mu v tom môžu pomôcť. Účastníci programu DofE (tzv. „Dofáci”) si stanovujú vlastné ciele, ktoré sú zároveň výzvou pre ich osobný rozvoj.

Program preukázateľne podporuje mladých ľudí na ich ceste, pretože je:

1. Komplexný - program je smerovaný na hlavné oblasti rozvoja mladých ľudí: od športu cez talent, dobrodružné expedície až po dobrovoľníckou pomoc ľuďom v núdzi a komunite.
        2. Dlhodobý - program trvá od 6 do 24 mesiacov podľa úrovne a intenzity.
        3. Motivačný - mladí ľudia si sami stanovujú výzvy a úlohy, ktoré s našou pomocou plnia.
        4. Rozvojový - prispieva k samostatnosti, k zvýšeniu kompetencií aj k rozvoju empatie a spoločenskej zodpovednosti. Mladí ľudia si rozvíjajú tímovú spoluprácu a získavajú nové skúsenosti.
        5. Personalizovaný - každý účastník si zadefinuje vlastné rozvojové ciele, ktoré bude počas programu plniť.
        6. Prestížny - program sa teší medzinárodnému uznaniu britskou kráľovskou rodinou. Za dosiahnutie cieľa sú mladí ľudia oceňovaní aj zo strany významných osobností. Program je uznávaný medzinárodnými školami, zahraničnými univerzitami i zamestnávateľmi ako známka kvality uchádzačov.

Hlavý cieľ:

• Motivovať všetky skupiny mladých ľudí vo veku 14 - 24 rokov na sebe komplexne pracovať.
        • Sprostredkovaním overeného vzdelávacieho programu chceme mať trvalý dopad na mladých ľudí a ich praktické zručnosti, spoločenskú zodpovednosť a šancu uspieť v živote.

Výstup krúžku: kvalifikácia na bronzovú, striebornú, zlatú expedíciu.