• Dochádzkový systém

• Koordinátor: Mgr. Michal Trnka

Naša škola je zapojená do projektu BEZPEČNÁ ŠKOLA v spolupráci s CKM SYTS a TransData s. r. o. Spolu s ďalšími strednými školami na Slovensku vydávame našim študentom čipové preukazy študenta ISIC/EURO<26.

Vaše dieťa bude čipový preukaz využívať počas celého štúdia na našej škole na nasledovné účely:

• ako identifikačný doklad študenta Strednej zdravotníckej školy v Nitre
        • na evidenciu príchodov a odchodov do/zo školy a na stravovanie
        • na kontrolu dochádzky cez elektronický výkaz o štúdiu
        • na uplatnenie zľavy na viac ako 150 000 miestach na Slovensku a vo svete, napr. v kine, v autoškolách, pri nákupoch oblečenia, školských a športových potrieb, kníh, pri stravovaní, športovaní a cestovaní. Viac na www.isic.sk
        • na uplatnenie si nároku na ISIC paušál s výhodným balíkom mobilných dát.
        • na uplatnenie si nároku na celoročné cestovné poistenie na www.isic.sk/poistenie-istotka
        • mať jeden preukaz ako univerzálnu dopravnú kartu pre MHD, SAD aj vlakovú dopravu na žiacke cestovné po celom Slovensku a 75% zľavu na vlaky v Čechách
        • na dobitie kreditu na dopravu (SAD, MHD) alebo kúpu mesačníka, zapojení sú 17 dopravcovia na Slovensku
        • Čipovú kartu, dostanete v deň nástupu do školy!

• Aby Vaše dieťa mohlo preukaz dostať hneď prvý deň školského roka a využiť tak zľavu na cestovnom už cestou zo školy domov, je potrebné, aby ste na zápis priniesli:

• vyplnenú a podpísanú Prihlášku za člena - evidenčný list (je potrebné podpísať obe strany) a odovzdali ju v škole
          • spolu s odovzdaním Prihlášky uhradili 22 €; táto suma zahŕňa poplatok za licenciu ISIC/EURO<26 a poplatok za výrobu čipového preukazu a za jeho použitie u dopravcov na školský rok 2023/2024
          • pripravili si 1 svoju fotografiu študenta (rozmer 25x25 mm), ktorá bude umiestnená na preukaz pri jeho prevzatí
        • 1. ročník

• V prípade denného štúdia pri zrušení zápisu do 30.06.2023 Vám budú fotografia a poplatok v plnej výške vrátené. V prvých ročníkoch stačí platnosť preukazu len aktivovať u konkrétneho dopravcu v deň obdržania karty - prvý školský deň.

V prípade 1. ročníka vyššieho odborného štúdia DVS, DRA Vám ISIC/EURO<26 bude doručený do 10 dní od začiatku školského roku.

• 2. - 4. ročník FL, PS a 3. ročník DVS, DRA

• Platnosť preukazu si všetci žiaci môžu zabezpečiť už v júni v škole (zodpovedný Mgr. Trnka) a mať tak svoj preukaz plne funkčný na celý ďalší školský rok ešte pred začiatkom letných prázdnin. Na začiatku nového školského roka tak zbavia zbytočného stresu seba aj rodičov.

• Len s komplet predĺženým preukazom sa žiaci vyhnú problémom u poskytovateľov zliav a aj u niektorých dopravcov, ktorí overujú platnosť preukazu vizuálne aj čipovo. Preto je potrebné mať predĺženú platnosť čipového preukazu študenta a známky ISIC na preukaze študenta ISIC/EURO<26!
      • Platnosť čipového preukazu (MHD, SAD a ZSSK)

• Platnosť čipového preukazu končí 30.06.2023. Ak si študent nepredĺži platnosť svojho čipového preukazu v priebehu júna v škole alebo na inom verejnom termináli, bude od 01.07.2023 platiť plné cestovné!

Ak pokračujete v štúdiu a chcete naďalej využívať svoj preukaz ako dopravnú kartu, zľavu využívanú v doprave prostredníctvom čipu si predĺžite zaslaním SMS alebo cez aplikáciu UBIAN.

• Platnosť známky ISIC na preukaze študenta

• Preukaz je vždy platný od 01.09. do 30.09. nasledujúceho roka. Na nový školský rok potrebujete známku ISIC 09/2023 - preukaz s ňou je platný platný do 30.09.2023. Ak si študent nepredĺži platnosť, príde o všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí.

Ak pokračujete v štúdiu a chcete aj v ďalšom školskom roku využívať svoj preukaz študenta ISIC/EURO<26 na všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí, je potrebné predĺžiť jeho platnosť známkou ISIC podľa nasledujúcich krokov.

• Prolongácia cez aplikáciu UBIAN
        • Predĺženia platnosti známky ISIC