• 1961

Stredná zdravotnícka škola

Od roku 1961 až do dnešných čias nesie škola názov Stredná zdravotnícka škola. Tohoto roku sa stala riaditeľkou p. Tamara Vanková. V roku 1985 nastupuje na toto miesto MUDr. Edita Vančovská, až do roku 1989, kedy nastupuje PhDr. Emília Gregušová. Od roku 1992 do roku 2009 bola riaditeľkou školy JUDr. Božena Árvayová.

• 1951
              Zdravotnícka škola

V šk. roku 1951/1952 premenovali Štátnu vyššiu sociálno-zdravotnú školu na Zdravotnícku školu. Štúdium bolo trojročné. Riaditeľom školy sa v šk roku 1951/1952 stal Hrabec Bohuš. Riaditeľom bol po rok 1953, kedy na miesto riaditeľky nastúpila Ďurišová Mária. V roku 1954 nastúpil na post riaditeľa JUDr. Mikloško Andrej, ktorý bol riaditeľom až do roku 1961. Nielen pomenovanie školy a dĺžka štúdia sa menila, ale aj náplň práce tejto školy. Škola najskôr vychovávala diplomované ošetrovateľky, neskôr zdravotné sestry a postupom času sa zdravotnícke odbory špecializovali. Od šk. roku 1951/1952 bol otvorený odbor zdravotných laborantov, a od šk. roku 1954/1955 odbor detských sestier. Od šk. roku 1954/1955 vlastnila škola domov mládeže, ktorý bol umiestnený v starých neprispôsobených priestoroch. Domov mládeže nevyhovoval kapacitou, hygienickou stránkou ani zariadením a rozdelením miestností. Od šk.roku 1954/1955 sa škola nachádza v terajšej budove, vtedy na Rooseweltovej, dnes na Farskej ulici. V tom období mala škola menlivý počet pridelených miestností. V roku 1955 sa mení dĺžka štúdia z trojročného na štvorročné štúdium.

• 1949

Štátna vyššia sociálno-zdravotná škola

V roku 1949 z rozhodnutia Povereníctva zdravotníctva a Štátneho zdravotno-sociálneho ústavu získala škola aj sociálnu vetvu. Ďalej pôsobila pod názvom Štátna vyššia sociálno-zdravotná škola. Bolo treba robiť nábor a obstarať miestnosť, kde by sa mohli uskutočniť prednášky. Tentokrát sa našla trieda v cirkevnej škole, kde učili dcéry Kresťanskej lásky. Žiaci boli ubytovaní v budove gymnázia piaristov. Internát stačil pre všetky žiačky ošetrovateľskej školy. Prijímacie skúšky na školský rok 1949/1950 pre obe triedy vykonala administratívna riaditeľka. Po spracovaní písomností odovzdala funkciu civilnému riaditeľovi, profesorovi na gymnáziu Alojzovi Rakovskému. Odborným riaditeľom od šk. roku 1949/1950 sa stal Rožnay Titus. V šk. roku 1950/1951 bola škola presťahovaná na námestie Slovanskej vzájomnosti (v budove bývalého gymnázia) - dnes Cyrilometodské námestie. Odborným riaditeľom v školskom roku 1950/1951 sa stal Minárik Jozef a administratívnym riaditeľom zostal naďalej Alojz Rakovský. Škola neskôr pôsobila na Mierovom námestí (v budove ZDŠ) - dnes sa toto námestie nazýva Na vŕšku. Úspešní absolventi školy nadobudli titul (názov) Diplomovaná ošetrovateľka a boli oprávnení vykonávať ošetrovateľskú službu z povolania a s ňou súvisiace zdravotnícke, administratívne a iné práce vo všetkých nemocniciach, liečebných ústavoch, sanatóriách a v ostatných zdravotných zariadeniach.

• 1946
              Ošetrovateľská škola

História Strednej zdravotníckej školy v Nitre sa začína písať dňom 01.10.1946, kedy spoločnosť sestier sv. Vincenta s povolením Povereníctva zdravotníctva zriadila na Slovensku Ošetrovateľskú školu v Nitre (č. povoľovacieho dekrétu: 202-40/25-1946). Škola prešla zložitú cestu vývoja. Prvou budovou školy bola priestranná rohová miestnosť na psychiatrii, ktorú dal k dispozícií riaditeľ nemocnice MUDr. Jozef Závodný, ktorý dal taktiež zriadiť malú prístavbu zvonku, kde si žiaci odkladali obuv pri prezúvaní. Pre školu bol určený riaditeľ už spomínaný MUDr. Jozef Závodný a administratívna riaditeľka Lýdia Chladná. Hlavným dozorom nad školou bol poverený MUDr. Pavol Greguška, prednosta Štátneho sociálno-zdravotného ústavu a zdravotnícky referent Krajského národného výboru v Nitre. V roku 1947 vystriedal vo funkcií riaditeľa MUDr. Jozefa Závodného. Na odborné prednášky boli zaistení lekári zo štátnej nemocnice v Nitre. V prvom školskom roku mala škola 32 absolventov. V septembri 1947 už boli prijaté do školy aj kandidátky Spoločnosti Dcér kresťanskej lásky a civilné študentky bez praxe - na dvojročné štúdium. Škola mala budúcim zdravotným sestrám poskytnúť nielen odborné vzdelanie, ale aj duchovnú formáciu a správny prístup k chorým. Po úspešnom absolvovaní štúdia získali žiaci "Diplom pre ošetrovateľskú službu z povolania" a boli oprávnení používať titul "diplomavaná ošetrovateľka" a vykonávať ošetrovateľskú službu.