• Mladý ekológ

Rozsah hodín: 1x mesačne prezenčnou formou

Hodina: celodenná aktivita

Učebňa: určí vyučujúci

Záujmový krúžok prepája pohyb s pobytom v prírode za účelom rekreácie a spoznávania krás krajiny. Všeobecnou náplňou krúžku je zvýšenie fyzickej zdatnosti žiakov, spoznávanie vzácnej flóry a fauny v Nitrianskom kraji, ale prioritne aj iných častí Slovenska (Tatry, Poľana, Cerová vrchovina a pod.). Cieľom krúžku je zvýšiť prírodovednú gramotnosť a pozitívne vplývať na environmentálne cítenie žiakov.

• Hlavné ciele krúžku:

• Hlavným cieľom krúžku je pozitívne vplývať na fyzickú kondíciu žiakov.
          • Získať vedomosti o zdraví ako subjektívnej a objektívnej hodnotovej kategórii.
          • Vedieť s kamarátmi realizovať aj vo voľnom čase naučené pohybové hry a športové aktivity vo vonkajšom prostredí.
          • Naučiť ich orientovať sa v geografickom priestore, ako aj pracovať s mapou a buzolou.
          • Rozvíjať zodpovednú formu ekoturizmu, spájaného predovšetkým s ekológiou a environmentálnou výchovou priamo v teréne.
          • Zvýšiť informovanosť žiakov o druhovej ochrane lokálne významnej biodiverzity a hodnotení environmentálnych a ekologických rizík na populácie vybraných chránených rastlín a živočíchov, resp. biotopov európskeho významu, biotopov národného významu a prioritných biotopov.
          • Zvýšiť prírodovednú gramotnosť a pozitívne vplývať na environmentálne cítenie žiakov.