• Cudzí jazyk hrou

• Koordinátor: PaedDr. Jana Ballayová

Hlavným cieľom krúžku je poskytnúť žiakom bez predchádzajúcich skúseností s nemeckým jazykom alebo len s veľmi malou znalosťou nemeckého jazyka poznatky a zručnosti, ktoré sú potrebné pre úspešné zvládnutie jazyka na úrovni A2.

Cieľ:

• osvojenie si základnej slovnej zásoby potrebnej pre zvládnutie jednoduchej každodennej komunikácie
        • osvojenie si doplňujúcej slovnej zásoby s osobitným zameraním na slovné jednotky súvisiace s pracovným a profesionálnym životom jednotlivca
        • osvojenie si základov gramatiky a syntaxe nemeckého jazyka na začiatočníckej úrovni
        • oboznámenie sa s nemeckou výslovnosťou a získanie správnych návykov pri rečových prejavoch
        • nácvik a rozvoj všetkých komunikačných zručností potrebných pre každodennú konverzáciu (počúvanie, hovorenie, čítanie, písanie)

Krúžok umožní žiakom získať individuálne zručnosti a vedomosti v nemeckom jazyku na úrovni A2 v nasledujúcich oblastiach:

• základná slovná zásoba v rozsahu 600 slov
        • špecifická slovná zásoba z pracovnej a profesijnej oblasti v rozsahu 200 slov
        • gramatika na úrovni A2
        • zručnosti v oblasti počúvania, hovorenia, čítania a písania

Metodika kurzu vychádza z komunikatívneho prístupu k vyučovaniu cudzích jazykov. Pri komunikatívnom prístupe sa uprednostňuje rozvoj tých zručností, ktoré žiak potrebuje pre každodennú zmysluplnú komunikáciu. To znamená, že sa zdôrazňuje rozvoj potrebnej slovnej zásoby tesne zviazanej s potrebami žiaka, ktorá sa rozvíja v kontexte počúvania autentických textov, hovorenia, čítania a písomného prejavu. Obsah vzdelávania je organizovaný podľa jazykových funkcií. Gramatika sa vysvetľuje len v konkrétnom kontexte, čo najjednoduchšie a len vtedy, ak je to nevyhnutné.

Rozsah konzultácií: minimálne 1x mesačne prezenčne, 1 hod. = 45 minút podľa časového plánu krúžku.

Forma krúžku: kombinovaná.

Výstup krúžku: vypracované pracovné listy a pojmové mapy.