• Spoločenské tance

• Koordinátor: Mgr. Filip Pospiš

Krúžok spoločenské tance je určený žiakom, ktorí majú záujem Rozvíjať pohybové schopnosti a koordináciu, rytmiku a hudobné vzdelanie. Prostredníctvom pohybu a tanca získavajú príležitosť vyjadriť svoje pocity a emócie, vďaka čomu sa stávajú spontánnymi, prirodzenými a sebavedomými. Rozvíjajú svoju kreativitu, ale aj strategické myslenie pri rôznych improvizáciách a pohybových hrách.

Žiaci si počas krúžku osvoja pohybové zručnosti jednotlivých druhov tanca:

• viedenský valčík
        • anglický valčík - wals
        • polka
        • salsa
        • cha-cha

Cieľ krúžku:

• rozvíjať pohybové schopnosti a koordináciu, rytmiku a hudobné vzdelanie
        • zlepšiť ohybnosť tela, zlepšiť držanie tela, odstrániť problémy s chrbticou, zlepšiť kondíciu
        • zvládať stresové situácie, uvoľniť myseľ
        • podporiť jemnú i hrubú motoriku

Rozsah krúžku: 1x mesačne podľa časového plánu krúžku.

Termín a miesto realizácie krúžku: v termínoch telesnej a športovej výchovy podľa rozvrhu tried.

Výstup krúžku:

• krátka choreografia spoločenských tancov preukázateľná na stužkovej slávnosti