• To viem, toto ma baví

• Koordinátor: triedni učitelia

Krúžok je určený pre žiakov prvých ročníkov dennej formy štúdia. Žiaci píšu projektovú prácu o tom, čo ich baví, čo je ich záľubou. Rozširujú si teoretické poznatky vo zvolenej záľube, oblasti samostatne, napr. štúdiom v knižnici, na webových stránkach a pod. Konzultant je poradcom, sprievodcom a koordinátorom aktivít projektovej práce žiakov. Projektová práca poskytuje žiakom komplexnejší pohľad na život okolo nich, umožňuje im vyjadriť vlastné názory, postoje a prezentovať pozitívne stránky svojej osobnosti a zároveň poskytuje konzultantovi možnosť spoznať aj iné stránky osobnosti študenta.

Cieľ:

• rozvíjať nadanie, schopnosti žiaka, ktorými disponuje
        • podporovať cieľavedomú prácu žiakov
        • vzbudiť a upevniť záujem žiakov o sebavzdelávanie
        • rozšíriť obzor žiakov
        • rozvíjať tvorivé myslenie
        • rozvíjať kooperáciu medzi žiakom a učiteľom
        • rozvíjať zručnosti práce s informačnými a komunikačnými technológiami

Termín a miesto konania: podľa rozvrhu jednotlivých tried a triednych učiteľov I. ročníkov.

Forma krúžku: kombinovaná.

Pokyny k písaniu projektových prác:

1. rozsah projektovej práce je 3 - 5 strán na zvolenú tému (neprekročiť rozsah ! ! !)
        2. použiť riadkovanie 1,5, okraje 2,5 cm
        3. písmo 12 bodové, Times New Roman
        4. projektová práca má obsahovať - úvod, jadro - rozčleniť do kapitol, záver, použitá literatúra, prácu možno doplniť obrazovým materiálom, fotografiami a pod.

Rozsah konzultácií: minimálne 1x mesačne prezenčne, 1 hod. = 45 minút podľa časového plánu krúžku.

Téma: "To viem, toto ma baví".

Ukončenie:

• odovzdanie práce do mája, hodnotí sa formálna a obsahová stránka práce
        • obhajoba práce - jún
        • obhajoba prebieha v rámci triedy v priateľskej atmosfére, príprava učebne - usporiadanie lavíc podľa predstavy žiakov

Osnova prezentácie projektovej práce:

1. Toto ma baví - predstavenie môjho koníčka (Čo ma baví? Čo by som chcel robiť?).
        2. Moje začiatky (Kedy som začal/la s tou záľubou? Aké predpoklady som musela spĺňať?).
        3. Predpoklady pre realizáciu koníčka - fyzické, psychické, finančné.
        4. Moje najväčšie úspechy (možno doplniť fotkami, videom, ukážkou výstroja...).
        5. Kde nás nájdete? (informácie o možnostiach realizácie záľuby, prípadne kontakt, internetová adresa.