• Aktuálne prebiehajúce

• Digitálny žiak

• Koordinátor: Mgr. Michal Trnka

Projekt "Digitálny žiak" je určený pre žiakov všetkých ZŠ a, ktorí študujú v SRVyužite nárok na príspevok 350€ na zakúpenie digitálneho zariadenia. Má naň nárok žiak, ak patrí aspoň do jednej zo 4 skupín oprávnených žiadateľov. Vašou úlohou je iba vyplniť registráciu. Žiadne iné doklady k žiadosti neprikladáte. V prípade, že je žiak plnoletý (18 rokov) registrovať sa môže aj sám.

Zaregistrujte sa najneskôr do 30.6.2023.

Pre koho je projekt určený?

Skupinu oprávnených užívateľov príspevku tvoria štyri skupiny žiakov, pričom sú z veľkej časti tvorené sociálnymi skupinami obyvateľstva v hmotnej núdzi, domácnosťami s nízkymi a podpriemernými príjmami a žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

4 skupiny oprávnených žiadateľov:

1. žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (v kalendárnom roku 2022) posúdenie ÚPSVaR
            2. žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že majú špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby (je jedno v akom kalendárnom roku)
            3. žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% mediánu príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, resp. doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti, napr. potvrdenie o nezamestnanej osobe (v kalendárnom roku 2021) *
            4. žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre školský rok 2022/2023)

*Kľúčom k identifikácii je presný súčet všetkých príjmov domácnosti a porovnanie s indikatívnou tabuľkou mediánu príjmu pre relevantný typ domácnosti. V prípade, že podľa súčtu príjmov domácnosť spadá do definície 60% mediánu príjmu patríte do B skupiny viď. tabuľka. Ak samotným výpočtom nie ste si istý, je potrebné vyplniť registračný formulár na stránke www.digitalnyziak.sk, kde následne realizátor projektu overí v registroch štátnej správy oprávnenosť žiaka z danej domácnosti pre získanie príspevku, o čom bude zákonného zástupcu informovať prostredníctvom SMS správy, odoslanej na telefónne číslo uvedené pri registrácii.

Ako to funguje?

V prípade, že patríte do jednej zo 4 skupín oprávnených užívateľov a chcete získať svoj digitálny príspevok, vyplňte registračný formulár. Žiadne iné dokumenty nemusíte prikladať.

Predajcovia

Verejná výzva pre predajcov bola ukončená. Už čoskoro pribudne zoznam zmluvných predajcov a dostupných predajní vo vašom okolí, kde si môžete digitálne zariadenie zakúpiť aj pomocou príspevku 350€.