• Denné štúdium pre žiakov ZŠ

• 5361 M praktická sestra

• (4 - ročný, študijný odbor pre absolventov ZŠ)

Absolvovaním moderného študijného odboru PRAKTICKÁ SESTRA pripravuje budúcich zdravotníckych pracovníkov pre výkon ošetrovateľských, asistentských a administratívnych činností v preventívnom, diagnostickom a terapeutickom procese uzdravovania.

• POĎTE ŠTUDOVAŤ PERSPEKTÍVNE, ZAUJÍMAVÉ POVOLANIE SO 100% ISTOTOU ZAMESTNANIA NIELEN NA SLOVENSKU ALE AJ V ZAHRANIČÍ.

• PODMIENKY PRIJATIA NA ŠTÚDIU

ORGANIZÁCIA ŠTÚDIA

TEORETICKÉ VZDELÁVANIE

Všeobecno-vzdelávacie predmety

Odborné predmety:

• latinský jazyk, anatómia a fyziológia, preventívne lekárstvo
          • patológia, zdravie a klinika chorôb, prvá pomoc
          • psychológia, pedagogika a profesijná komunikácia
          • organizácia zdravotníctva a sociálnych služieb
          • zdravotnícka etika, ošetrovateľstvo, ošetrovateľské techniky
          • administratíva a zdravotnícka dokumentácia

PRAKTICKÁ PRÍPRAVA

• praktické cvičenia v laboratórnych podmienkach, v odborných učebniach školy
          • odborná prax v prirodzených podmienkach zazmluvnených ambulantných, ústavných zdravotníckych zariadeniach a v zariadeniach sociálnych služieb
          • 3. roč.: 14 hod/týž. + mesačná prax v júni, 4. roč.: 18 hod/týž.

PRACOVISKÁ PRE VÝKON PRAXE

• ambulancie, oddelenia FN Nitra, ambulantné zdravotnícke zariadenia v Nitre, Nitrava, Zariadenie sociálnych služieb

UKONČENIE ŠTÚDIA (MATURITNÁ SKÚŠKA)

• Externá a interná časť písomnej formy MS z predmetov slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk (anglický alebo nemecký).
          • Patríme medzi certifikované školy NÚCEM s licenciou na elektronickú formu externej časti maturitnej skúšky.
          • Praktická časť odbornej zložky - v nemocnici, Teoretická časť odbornej zložky.
          • Absolvent sa stáva spôsobilým pre výkon profesie PRAKTICKÁ SESTRA - ASISTENT.

UPLATNENIE ABSOLVENTOV

• ambulancie, nemocnice, zariadenia starostlivosti o deti do 3 rokov (detské jasle), detské domovy, zariadenia sociálnych služieb (domovy dôchodcov, zariadenia pre seniorov)

ĎALŠIE MOŽNOSTI ŠTÚDIA

Špecializačné odbory:

1. starostlivosť o seniorov

Certifikované pracovné činnosti:

1. asistencia v záchrannej zdravotnej službe

Pokračovanie na VŠ

​​​​POZITÍVA ODBORU...

• ZDRAVOTNÍCKE PROFESIE sú nedostatkové vo všetkých regiónoch Slovenska, čo garantuje dostatok pracovných možností.
          • ZDRAVOTNÍCKE PROFESIE neohrozí automatizácia procesov ABSOLVENTI získajú komplexnú prípravu na výkon povolania.
          • Práca v oblasti zdravotnej starostlivosti ti poskytne príležitosť rozvíjať svoje komunikačné zručnosti, empatiu a schopnosť riešiť náročné situácie. Tieto zručnosti sú cenné nielen v tvojej budúcej profesii, ale aj v živote.
          • JAZYKOVÉ ZNALOSTI môžeš u nás študovať anglický jazyk ukončený maturitnou skúškou B1 alebo B2. Angličtina sa u nás vyučuje 3-4 hodiny/týždenne podľa ročníkov. Navyše si môžeš vybrať aj krúžok Ošetrovateľské výkony v cudzom jazyku.
          • VÄČŠINA ABSOLVENTOV pokračuje v štúdiu na VŠ.
          • ZDRAVOTNĆKE PROFESIE sú zárukou kariérneho rastu a možnosti ďalšieho štúdia.

VÝUČBA SA REALIZUJE za pomoci:

• elektronickej triednej knihy
          • elektronickej žiackej knižky
          • dochádzkového systému
          • e-learningu s výučbovým materiálom
          • elektronickej maturitnej skúšky
          • elektronických učebníc
          • elektronického testovania z profilových predmetov počas štúdia
        • Štátny vzdelávací program:

• Učebný plán: