• Akreditované št. odbory a kurzy

• Prvá pomoc - pre žiadateľov o VODIČSKÉ OPRÁVNENIE (autoškola)

• Držiteľ osvedčenia o akreditácii kurzu s názvom "Kurz prvej pomoci" vydané
            Ministerstvom zdravotníctva SR z 01.10.2014 číslo: Z42863-2014-OZdV

PREČO SI VYBRAŤ PRÁVE NÁS

Stredná zdravotnícka škola v Nitre organizuje kurzy prvej pomoci pre rôzne cieľové skupiny. Naši inštruktori majú bohaté skúsenosti vo výučbe prvej pomoci, nakoľko sú absolventmi vysokoškolského študijného programu "Ošetrovateľstvo" a prvú pomoc vyučujú aj žiakov našej školy. Kurz prebieha v moderne vybavenej učebni, s trenažérom pre umelé dýchanie, masáž srdca a množstvom pomôcok pre každého frekventanta. Kurz je ukončený skúškou z teoretických vedomostí a praktických zručností v poskytovaní prvej pomoci, po ktorej vystavujeme potvrdenie o absolvovaní kurzu a skúšky. Ak Vás zaujíma cena kurzu, nazrite do ponúkaného cenníka. V prípade záujmu nás kontaktujte.

OBSAHOVÁ NÁPLŇ KURZU

Teoretická a praktická časť:

• všeobecné zásady poskytovania prvej pomoci
            • uvoľňovanie, polohovanie a odsun postihnutých
            • bezvedomie
            • krvácanie, šok
            • otravy
            • popálenie a poleptanie
            • úraz elektrickým prúdom
            • rany
            • vybrané naliehavé stavy
            • obväzová technika
            • prvá pomoc vo výnimočných situáciách
            • precvičovanie podľa modelových situácií s využitím dostupných pomôcok

​​​​MATERIÁLNO-TECHNICKÉ ZABEZPEČENIE

Odborná literatúra:

• V. Dobiáš et al. 2017. 5P Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov. Dixit s.r.o., 2017. 302 s. ISBN 978-80-89662-24-1.
            • V. Dobiáš et al. 2012. Prednemocničná urgentná medicína. Martin: Osveta, 2012. 737 s. ISBN 9788080633875.
            • V. Dobiáš. 2013. Klinická propedeutika v urgentnej medicíne. Praha: Grada 2013. 208.s ISBN9788024745701.
            • V. Dobiáš. 2007. Urgentná zdravotná starostlivosť. Martin : Osveta 2007. 179 s. ISBN 978-80-8063-244-1
            • Kardiopulmonálna resuscitácia Podľa odporúčaní Európskej resuscitačnej rady 2015. [online][22.12.2015]
            • K. Kálig. 2008. Prvá pomoc pre tých, čo ju poskytujú, a pre    tých, čo ju potrebujú. 1.vydanie Rescue Man, 2008. 150 s. ISBN978-80-970087-8-9.

ODBORNÉ POMÔCKY

• počítačom kontrolované trenažéry - figuríny pre poskytovanie umelého dýchania a masáže srdca, s možnosťou elektronickej kontroly s počítačovým vyhodnotením priebehu aj v tlačenej podobe
            • figurína na nácvik uvoľnenia cudzieho telesa z dýchacích ciest určená na nácvik spriechodnenia dýchacích ciest
            • figurína s úrazovými poraneniami na celom tele
            • lekárničky a iný zdravotnícky materiál potrebný na precvičovanie ošetrovania postihnutého

DIDAKTICKÁ TECHNIKA

• dataprojektory
            • notebooky
            • informatívne panely
            • moderne vybavená učebňa pre nácvik úkonov prvej pomoci

UKONČENIE KURZU

Skúška má dve časti:

• preverenie teoretických vedomostí formou testu
            • praktická ukážka úkonov prvej pomoci v modelovej situácii

Po úspešnom absolvovaní teoretickej a praktickej časti skúšky uchádzač obdrží potvrdenie o absolvovaní kurzu prvej pomoci s hodnotením vyhovel(a).

AKO SA PRIHLÁSIŤ

• vyplniť prihlášku tesne pred kurzom priamo v škole
            • termín kurzu je nutné dohodnúť telefonicky, pretože jedna skupina môže mať maximálne 15 frekventantov

Cena/osoba:

• 0€ (žiak SZŠ/zazmluvnená autoškola)
            • 10€ (žiak SZŠ/nezazmluvnená autoškola)
            • 20€ (ostatní žiadatelia)
            • 60€ (individuálny kurz max. 2 žiadatelia realizovaný 1 krát)
            • 30€ (individuálny kurz max. 2 žiadatelia realizovaný opakovane)

FAKTURAČNÉ ÚDAJE

DIČ: 2021269591