Dňa 25.06.2026 sa v Zelenej posluchárni Fakultnej nemocnice Nitra uskutočnilo odborné stretnutie v spolupráci so Slovenskou komorou medicínsko technických pracovníkov (SK MTP) s názvom "Poslanie, ktoré spája". Cieľom bolo podporiť spoluprácu, odborný rozvoj a výmenu skúseností medzi zdravotníckymi pracovníkmi, pedagógmi a žiakmi našej školy. Podujatie otvorila Ing. Mgr. Adriana Moravčíková, viceprezidentka SKMTP, prítomných privítala riaditeľka Strednej zdravotníckej školy v Nitre PhDr. Jana Debnárová, PhD., ktorá ocenila aktívnu spoluprácu školy s odbornou praxou a zdôraznila potrebu neustáleho vzdelávania zdravotníckych pracovníkov. Program priniesol množstvo zaujímavých odborných príspevkov. O špecifikách práce na pracovisku intervenčnej kardiológie a angiológie zaujímavo prednášal Mgr. Štefan Šuba. Prednáška Mgr. Jany Hrmovej bola venovaná ošetrovateľstvu v psychiatrii. O moderných trendoch v pôrodníctve nás zoznámila Mgr. Blažena Bátovská. Po prestávke dostali priestor žiaci študijného odboru praktická sestra, žiačky III. A PS triedy Lea Ondrušková a Hana Horníková, ktoré odprezentovali svoje postrehy a skúsenosti zo súvislej odbornej praxe. Posledná prednáška Mgr. Klaudie Šugrovej, MHA, MPH, sa venovala významu komplexnej nutričnej edukácie s využitím moderných technológií v diabetológii.
Ďakujeme za sponzorské bagety od Piere Baguete a za darčekové predmety od SK MTP.
Podujatie opäť potvrdilo, že kvalitná zdravotná starostlivosť stojí nielen na odborných vedomostiach, ale aj na vzájomnej spolupráci, empatii a ochote neustále sa vzdelávať. Práve tieto hodnoty spájajú zdravotníckych pracovníkov naprieč odbormi a generáciami.
Spolupráca, odbornosť, empatia a poslanie - hodnoty, ktoré nás spájajú.
Koordinátor: Mgr. Helena Romanová