• Suchý február

• V snahe podporiť myšlienku osvetovej kampane Suchý február sme sa zúčastnili 14.02.2024 na besede s Jánom Johnym Peľkom v Krajskej knižnici Karola Kmeťka v Nitre. Pán Peťko je vyštudovaný herec, moderátor a autor kníh Démon chlast I., Démon chlast II.. Prednášal nám zaujímavé témy, o jeho závislosti, abstinencii od alkoholu a o svojich vlastných skúsenostiach. Záživné rozprávanie sme ukončili živou diskusiou. Z besedy sme si odniesli mnoho zaujímavých myšlienok a postrehov.

Autor: Kristína Martinčeková, IV. FL

Koordinátor: Mgr. Radana Paprancová Bakaľárová

• Valentínska kvapka krvi

• 14.02.2024 sa žiaci našej školy a členovia MS SČK zúčastnili akcie: "Valentínska kvapka krvi", ktorá sa konala v nákupnom centre OC MAX v Nitre. Každý kto daroval zo seba to najvzácnejšie si okrem dobrého pocitu odnášal aj sladkú maškrtu a ženám bola darovaná aj "valentínska" ruža.

Sme vďační, za to, že aj teraz sme mohli prispieť kvapkou krvi, ktorá pre chorého znamená život.

Ďakujeme všetkým darcom!

Autor: Viera Gavalovičová, IV. B PS

Koordinátor: Mgr. Katarína Kasanová

• Valentínska pošta

• 14.02.2024 sa rozdávala Valentínska pošta. Pošta plná lásky, radosti a priateľstva, potešila nie len žiakov ale aj učiteľov. Pošta sa rozdávala po jednotlivých triedach a úsmevy na tvárach žiakov boli úžasné.

Ďakujeme!

Autor: Lilien Poláčiková, I. B PS

Koordinátor: Mgr. Veronika Horňáková

• Nauč sa povedať NIE - Plagát a príbeh roka 2024

• Nitriansky samosprávny kraj aj tento rok pripravil pre žiačky a žiakov stredných škôl súťaž, tematicky zameranú na schopnosť vedieť povedať "nie", ktorá je dôležitá z mnohých dôvodov. Tie mali hľadať zúčastnené súťažiace a zúčastnení súťažiaci a svoje myšlienky tak tlmočiť cez svoju literárnu alebo výtvarnú tvorbu.

16. ročníka súťaže Plagát a príbeh roka sa zúčastnili žiačky našej školy Veronika Záhorská z I. B PS v kategórii výtvarné práce a Nikola Žáčiková z II. FL v kategórii literárna tvorba. Nikola Žáčiková sa so svojou básňou umiestnila na ocenenom III. mieste a vystavená v OC Promenáda Nitra bola aj kresba Veroniky Záhorskej.

Koordinátor literárnej časti: Mgr. Natália Mitková, PhD.

Koordinátor výtvarnej časti: Mgr. Miroslava Zapletalová

• Krajské kolo Olympiády ľudských práv

• 08.02.2024 sa študentka III. FL Vanesa Talichová zúčastnila krajského kola olympiády ľudských práv, ktoré sa konalo na gymnáziu vo Vrábľoch. Študentka bola úspešnou riešiteľkou testu a dostala sa do ústnej časti, v ktorej obsadila 10. miesto.

Gratulujeme!

Koordinátor: Mgr. Tibor Kováč