• Beseda s pracovníkom UNICEF

• 10.04.2024 sa žiaci I. A PS v rámci besedy s pracovníkom organizácie UNICEF pánom Cerovským, zameranej na ochranu práv detí, dozvedeli viac o činnosti tejto organizácie v krajinách, kde deti žijú v podmienkach, ktoré sú pre ich vrstovníkov z vyspelej Európy ťažko predstaviteľné. Žiaci sa počas prednášky dozvedeli mnoho informácii. Jednou z nich je ako môžu aj oni prispieť pri záchrane životov a to za pomoci web stránky www.unicef.sk, takzvanými darčekmi pre život, ako napríklad Láska ide cez žalúdok (ide o 50 vrecúšok terapeutickej výživy, ktorá bude zaslaná deťom v núdzi, keď daná osoba prispeje 16 eurami).

Autor: Adam Olach, I. A PS

Koordinátor: Mgr. Zuzana Grellová

• Zoborské dni - odborné prednášky

• 19.04.2024 sa žiačky I. DVS triedy zúčastnili odborných prednášok v priestoroch Agroinštitútu v Nitre na XXXVIII. Zoborskom dni a XIX. Bitterovom osteologickom dni 2024. Odborné prednášky boli zamerané na manažment osteoporózy, metabolické choroby kosti v klinickej praxi, kardiovaskulárne, pľúcne, onkologické a metabolické ochorenia. Nové štúdie a trendy v medicíne obohatili poslucháčov o vedomosti z klinickej praxe. Žiačky I. DVS triedy si odbornými prednáškami prehĺbili vedomosti vo vyššom odbornom štúdiu.

Koordinátor: Mgr. Stanislava Chovancová

• Svätoplukovo kráľovstvo ožíva

• V jubilejnom 15. ročníku vyhral náš vyučujúci Mgr. Tibor Kováč 1. miesto celoslovenského kola v kategórii pedagogický zamestnanec s vlastnou tvorbou (dystopická poviedka s tematikou Veľkej Moravy). Vlani a predvlani sa umiestnil s poéziou na druhom mieste, tentokrát mu prvé miesto vyhrala próza.

Gratulujeme!

• Školské kolo súťaže "Matematický klokan"

• V utorok 26.03.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže "Matematický klokan", kde si žiaci zmerali svoje sily v oblasti matematiky.

Súťaž bola rozdelená na 2 kategórie:

• JUNIOR (súťažili žiaci 1. a 2. ročníka)
            • KADET (súťažili žiaci 3. a 4. ročníka)

Najlepšie sa v rámci školy umiestnili nasledovné žiačky:

• Leontína Semerádová, II. B PS
            • Tamara Jonášová, II. B PS
            • Michaela Vargová, II. FL
            • Natália Kužmová, II. FL
            • Nikola Žáčiková, II. FL

Úspešným žiačkam srdečne GRATULUJEME!

Koordinátor: Mgr. Dušan Moosch

• Stretnutie manažmentu SZŠ Nitra a FN Nitra

• V príjemnej pracovnej atmosfére sa 22.04.2024 uskutočnilo stretnutie manažmentu SZŠ Nitra a FN Nitra. Hlavným bodom stretnutia bolo prerokovanie spolupráce medzi oboma inštitúciami, oboznámenie manažmentu FN Nitra so štátnym vzdelávacím programom pre odbory praktická sestra a sanitár. Rokovali sme aj o nových kompetenciách praktických sestier vyplývajúcich z vyhlášky 214/2023 Z.Z. a ich implementácie do praxe.

Manažment FN bol oboznámený s plánom aktivít SZŠ Nitra v nasledujúcom období - súvislá odborná prax, prázdninová prax, praktická časť MS, záverečné skúšky.

Stretnutie sa nieslo v konštruktívnom duchu, vypočuli sme si pripomienky zo strany vrchných sestier vyplývajúcich z praxe, poďakovali sme za spoluprácu a vyjadrili nádej na jej úspešné pokračovanie.

Autor: PhDr. Janka Balkóová