• Spolupráca SZŠ Nitra a FN Nitra

• Stredná zdravotnícka škola Nitra poskytla kvalitné modulárne meracie prístroje na monitorovanie tlaku krvi, pulzu, telesnej teploty a saturácie krvi kyslíkom jednotlivým oddeleniam FN Nitra, na ktorých sa realizuje praktická výučba. Sú voľne dostupné na používanie všetkým zdravotníckym pracovníkom, čím prispievajú ku skvalitňovaniu poskytovania zdravotnej starostlivosti pre všetkých pacientov hospitalizovaných vo FN Nitra. Prístroje prešli kompletným servisom, aby mohli spoľahlivo slúžiť zdravotníckej praxi.

Autor: PhDr. Janka Balkóová

• Počítače v komunikačných priestoroch

• Školský digitálny koordinátor SZŠ v Nitre uviedol do používania počítače v komunikačných priestoroch školy. Žiaci majú k nim a ku tlači materiálov voľný prístup a od prvého momentu si nachádzajú svojich prívržencov.

Autor: PhDr. Regina Sládečková, PhD.

• Zbierka Hodina deťom organizovaná mládežníckym parlamentom

• 21.03.2024 sa naše žiačky z III. FL Viktória Kišacová, Sára Šípošová, Simona Molnárová a Kornélia Zelinová zúčastnili zbierky Hodina deťom, ktorú organizoval Nitriansky mládežnícky parlament. Zbierka je určená pre deti, ktoré vyrastajú v jednorodičovských rodinách. Dievčatá takto poskytli pomoc a ako dobrovoľníčky pomohli vyzbierať finančné prostriedky, ktoré poputujú takýmto rodinám a podporili tých, ktorí to naozaj potrebujú.

Autor: Kornélia Zelinová, III. FL

Koordinátor: Mgr. Lenka Matušíková

• Olympiády kritického myslenia

• V marci sa naši študenti zapojili do krajského kola Olympiády kritického myslenia v dvoch kategóriách. Olympiáda sa konala v škole on-line, kde študentky preukazovali svoje schopnosti kriticky myslieť. V prípade postupu sa celoslovenské kolo bude konať v júni v Bratislave.

Koordinátor: Mgr. Tibor Kováč

• Zbierka "Hodina deťom"

• 21.03.2024 a 22.03.2024 marca sa členovia MS SČK a naši milí žiaci a zamestnanci školy zapojili do celoslovenskej zbierky Hodina deťom, ktorú organizuje Nadácia pre deti Slovenska každoročne v uliciach celého Slovenska už 25 rokov. Výnos z tejto zbierky putuje na podporu a pomoc deťom v jednorodičovských rodinách, pretože Hodina deťom sa zameriava cielene na pomoc deťom, ktoré vyrastajú len s jedným rodičom. Na Slovensku je v súčasnosti takmer 150 - tisíc rodičov, ktorí vychovávajú svoje deti ako samoživitelia. Celkový počet detí v týchto rodinách predstavuje viac ako 200 - tisíc. Za posledných 8 rokov sa riziko prepadu do chudoby týchto rodín zvýšilo najviac v celej EÚ.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli, urobili ste správnu vec!

Koordinátor: Mgr. Katarína Kasanová